Bieszczady i Lwów 5 dni
Lwów to dla mnie zagranica, śpiewny język, stare kino… Lwów to dla mnie tajemnica – niezaznana nigdy miłość. Miasto, o którym tak pięknie pisał Roman Kołakowski, jest celem naszej wycieczki. Lwów to miasto pełne historii, zjawiskowych zabytków i niepowtarzalnego czaru. To miasto różnorodne, w którym przenika się świat łaciński i prawosławny. Budowane przez Polaków, Żydów i Rusinów. Podczas naszego pobytu we Lwowie poznamy wyjątkową mentalność mieszkańców miasta, przespacerujemy się wąskimi, brukowanymi uliczkami i przeciśniemy pomiędzy szpalerami cmentarnych nagrobków – na każdym kroku obserwując ślady historii.
Podczas wycieczki, oprócz zachwycającego Lwowa, odwiedzimy również Bieszczady – niezwykłe góry, które pasjonują ludzi od wieków. Ich krajobraz jest tajemniczy i nieoczywisty – dzika przyroda przenika się z zabytkowymi cerkwiami, historycznymi ruinami, przydrożnymi kapliczkami i zapomnianymi, małymi cmentarzami.
Galeria
Program ramowy
Dzień 1. Wyjazd i zamek w Krasiczynie
O poranku wyruszamy komfortowym autokarem w kierunku Krasiczyna. W miejscowości tej czeka na nas doskonale zachowana perła polskiego renesansu – zamek Krasickich i Sapiehów. Zwiedzamy w nim m.in.:
- Baszty narożne – Boską z kaplicą, Papieską, Królewską, Szlachecką
- Salę tortur i krypty
- Oficyny
- Domek szwajcarski
- Stajnie
- Bramę wjazdową z XIX wieku
Zamek w Krasiczynie otoczony jest przez piękny park krajobrazowy, którego powierzchnia stanowi ponad 12 hektarów! Dzięki niemu późnorenesansowa rezydencja zyskuje zachwycające tło.
Po zwiedzaniu zamku wracamy do autokaru. Jedziemy na obiadokolację i nocleg, które zapewnią nam siłę na kolejny dzień wycieczki.
Dzień 2. Autokarowa wycieczka po Małej Pętli Bieszczadzkiej
Po zjedzeniu śniadania wsiadamy do wygodnego autokaru. Cały dzień spędzimy na autokarowej wycieczce po Małej Pętli Bieszczadzkiej. Jest to samochodowa i rowerowa trasa o długości 99 km, łącząca najpiękniejsze bieszczadzkie miejscowości turystyczne i uzdrowiskowe. Po drodze odwiedzamy między innymi:
- Polańczyk – malowniczą miejscowość nazywaną Stolicą Bieszczad.
- Zaporę w Myczkowcach.
- Punkt widokowy na panoramę Połonin Bieszczadzkich.
- Cisną – piękną bieszczadzką wieś, o której śpiewała Krystyna Prońko.
- Koronę słynnej zapory w Solinie.
Pod koniec dnia wybieramy się na rejs po skąpanym w popołudniowym słońcu Zalewie Solińskim. Przepełnieni pięknymi widokami, wracamy do miejsca zakwaterowania, gdzie czeka na nas obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3. Zwiedzanie magicznego Lwowa
O poranku, po pożywnym śniadaniu, ponownie wsiadamy do naszego autokaru i wyruszamy na całodzienną wycieczkę do Lwowa. To ukraińskie miasto jest jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Europy Wschodniej. Lwów jest pełen kontrastów, nieco tajemniczy, inny niż jakiekolwiek miejsce na świecie. Jego ulice usłane są bezcennymi zabytkami, które w bardzo dobrym stanie przetrwały II wojnę światową i zostały wpisane na listę UNESCO.
Wraz z polskojęzycznym przewodnikiem odkrywamy to intrygujące miasto i jego pasjonujące historie. Czekają na nas m.in.:
- Cmentarz Łyczakowski – zabytkowa lwowska nekropolia, w której znajdziemy groby wielu zasłużonych Polaków, m.in. weteranów insurekcji kościuszkowskiej.
- Opera Lwowska – zaprojektowana przez wybitnego polskiego architekta Zygmunta Gorgolewskiego.
- Ruiny Wysokiego Zamku – gotyckiej twierdzy wzniesionej przez Kazimierza III Wielkiego.
- Starówka – na której znajdują się m.in. dawny pałac arcybiskupów łacińskich, zabytkowy ratusz czy słynna Czarna Kamienica.
Wieczorem wracamy na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4. Spacer po Bieszczadzkim Parku Narodowym
Kolejny dzień spędzamy na spokojnej wędrówce po szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Trasę naszego spaceru ustalamy na miejscu, żeby najlepiej dopasować ją do naszych możliwości i upodobań oraz warunków pogodowych.
Wieczorem wracamy do miejsca naszego zakwaterowania na obiadokolację. Wieczorem spotykamy się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami, które umili muzyka grana przez lokalną kapelę góralską – będzie można zarówno potańczyć, jak i wzruszyć się do łez.
Dzień 5. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i powrót
Po śniadaniu opuszczamy ośrodek i wyruszamy w drogę do Sanoka. Zwiedzamy największy pod względem
liczby zgromadzonych eksponatów park etnograficzny w Polsce – Muzeum Budownictwa Ludowego. Obiekt ten położony jest na wyjątkowo malowniczym prawym brzegu Sanu, u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich.
W godzinach wieczornych docieramy na miejsce zbiórki.
INNE WARIANTY PROGRAMU
- Beskid Niski
- Kraków
- Koszyce (Słowacja)
- Nowy Sącz
- Krynica Zdrój
- Duża Pętla Bieszczadzka
- Łańcut
CENA ZAWIERA:
- Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (TV+DVD, WC, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa) w obie strony
- Opłaty drogowe i parkingowe
- Opłatę klimatyczną
- Opiekę licencjonowanego pilota
- Usługi przewodnickie
- Zakwaterowanie – 4 noclegi w pokojach z łazienkami
- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
- Organizację ogniska z kiełbaskami i muzyką na żywo
- Ubezpieczenie NNW i KL
- Podatek VAT
CENA NIE ZAWIERA:
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (orientacyjna kwota to około 40 PLN+40 UAH)
- Dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń: Kosztów Rezygnacji i Chorób Przewlekłych
- Wydatków własnych, ofiar w obiektach sakralnych, dobrowolnych napiwków
NASZYM ZDANIEM
Wycieczka w Bieszczady to możliwość spotkania z zachwycającą, dziką przyrodą i nasycenia się pięknymi widokami. Większość tras pokonywana jest komfortowym autokarem. Piesze wędrówki dostosowywane są do możliwości i oczekiwań uczestników wycieczki. Poznanie Lwowa to okazja do poznania bogatej historii Ukrainy i dokładnego przyjrzenia się relacjom, jakie od wieków łączą nas z południowo-wschodnimi sąsiadami.
Cena powyższej wycieczki została skalkulowana dla grup liczących minimum 45 pełnopłatnych uczestników, wyjazdu z centrum Polski i przy założeniu realizacji standardowego programu. Zmiana ilości osób, świadczeń, programu, miejsca wyjazdu etc. może wpłynąć na cenę wycieczki.