Biuro Podróży i Turystyki ODYSEJA będąc koncesjonowanym organizatorem turystyki, już od ponad 27 lat działa na rynku turystycznym. To firma rodzinna założona w 1990 roku przez Mirosława Ciesielskiego – Członka Rady Krajowej Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki oraz Izby Turystyki Ziemi Łódzkiej. Od roku 2015 roku pod skrzydłami młodszej krwi – Pawła Ciesielskiego, który jako dziecko “zawodowych turystów” doświadczenie w branży zdobywał od najmłodszych lat. To pilot wycieczek, animator, wychowawca, kierownik wypoczynku i oczywiście zapalony podróżnik – jednym słowem praktyk, nie teoretyk.

Biuro specjalizuje się w organizacji wycieczek grupowych na zamówienie, na terenie Polski i Europy i działa w oparciu o wszelkie wymagane zezwolenia, gwarancje i koncesje.

DLA SZKÓŁ: Zielone szkoły, wycieczki szkolne i obozy młodzieżowe.

Nasze motto to “Podróże kształcą!“. Chcemy wierzyć, że przez swoją działalność wpływamy na podniesienie poziomu nauczania w szkołach z którymi współpracujemy. Młodzież zabieramy w miejsca, w których dzięki aktywnemu uczestnictwu w zwiedzaniu, poszerza swoje horyzonty o wiedzę pomocną zarówno w szkole jak i w życiu codziennym. Podróże dają dzieciom możliwość zobaczenia tego, o czym wcześniej słuchały na lekcjach i utrwalenia wiedzy w praktyce podczas warsztatów i lekcji muzealnych. Wierzymy że w powiedzeniu “Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” jest sporo prawdy.

Co nas wyróżnia:

 • Piloci wycieczek szkolnych to także animatorzy – zorganizują gry ruchowe, konkursy, zabawy integracyjne czy to w autokarze czy wieczorem w ośrodku i zadbają by nawet po realizacji programu było co robić!
 • Podczas wycieczki zapewniamy dostęp do “skrzynki gier”, zawierającej gry planszowe, zagadki logiczne i łamigłówki.
 • Proponujemy bogate w atrakcje programy wycieczek. Stawiamy głównie na edukacje przez zabawę, organizując gry miejskie i terenowe, zwiedzanie animowane, interaktywne zajęcia warsztatowe, lekcje muzealne, pokazy, quizy ze zdobytej wiedzy czy spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.
 • Zapewniamy transport autokarami o podwyższonym standardzie (Klimatyzacja, TV+DVD, WC, pasy bezpieczeństwa), a na życzenie organizujemy kontrolę autokaru przez policję w dniu wyjazdu, bezpośrednio przed podstawieniem na miejsce zbiórki, lub kontrolę policji na miejscu zbiórki. Autokar podstawiamy bezpośrednio pod szkołę lub we wskazane miejsce.
 • Wierzymy, że dobra wycieczka powinna składać się nie tylko z rozrywki, ale również nieść ze sobą wartości edukacyjne, dlatego staramy się (w miarę dostępnych w odwiedzanym regionie możliwości) oferować program zwiedzania dopasowany do wieku uczestników i programu nauczania.
 • Uruchomiliśmy program “Podróże Kształcą” – W każdą wycieczkę wliczone jest 1 miejsce GRATIS dla wskazanego przez szkołę ucznia – laureata konkursu, ucznia o najlepszej średniej w swoim roczniku, lub innego ucznia, którego grono pedagogiczne pragnie nagrodzić za osiągnięcia lub wyniki w nauce. Uważamy, że taka nagroda motywuje do nauki, podnosi prestiż szkoły i buduje stałą, dobrą relację na płaszczyźnie Szkoła – Biuro Podróży.

DLA SENIORÓW: Wczasy, pielgrzymki, wycieczki krajoznawcze i objazdowe.

Pragniemy udowodnić, że emerytura to nic innego jak najdłuższe wakacje życia, do tego zasłużone i wypracowane, a wypoczynek i podróże podczas ich trwania należą się wszystkim seniorom. Współpracując ze Związkami Seniora, oddziałami Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetami Trzeciego Wieku i innymi instytucjami staramy się ułatwiać seniorom możliwość zwiedzania Polski i Europy. Dzięki organizacji wycieczek grupowych jesteśmy w stanie zaproponować lepszą cenę niż w ofercie indywidualnej, a programy naszych wycieczek pisane są z myślą o seniorach, ich potrzebach i możliwościach.

Co nas wyróżnia:

 • Mamy bardzo duże doświadczenie w organizacji wycieczek dla Seniorów i wiemy jakie są Państwa potrzeby i oczekiwania.  Gwarantujemy, że intensywność wycieczek jest dostosowana do możliwości seniora.
 • Zostaliśmy odznaczeni Złotym Medalem za zasługi dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, co nie tylko napawa nas dumą, ale stanowi też dowód jakości świadczonych przez nas usług.
 • Podróżujemy tylko wygodnymi i bezpiecznymi autokarami w asyście wykwalifikowanych przewodników.
 • Realizując sprawdzone programy pokazujemy Państwu najpiękniejsze zakątki Polski i Europy, zapewniając przy tym kompleksową opiekę i świetną zabawę: wspólne ogniska, dancingi, degustacje kuchni regionalnej.
 • Uczestnicy otrzymują gratisowe, drobne upominki, a dla przedstawiciela zarządu związku lub wskazanej osoby proponujemy darmowy udział w zamówionej wycieczce.
 • Każdą wycieczkę kalkulujemy indywidualnie, dbając o zapewnienie najlepszych świadczeń w korzystnej cenie.

DLA FIRM i ZAKŁADÓW PRACY: Wyjazdy integracyjne, szkoleniowe i motywacyjne.

Na organizacji wyjazdów na zamówienie zjedliśmy zęby. Nieważne jaki pomysł na wyjazd kiełkuje w Państw głowie – postaramy się go dopracować, dociąć do budżetu i przekłuć w ofertę. Firmom i zakładom pracy oferujemy wycieczki krajoznawcze rozszerzone o moduły integracyjne i budowania zespołu jak i typowo aktywne wyjazdy z elementami sportów ekstremalnych, nutką adrenaliny i silną integracją zespołu. Każdy klient ma inne potrzeby i możliwości, dlatego wycieczki dla firm komponujemy pod ich dyktando. Program wyjazdu dla Twojej firmy i jego kalkulacje stworzymy od zera, uwzględniając wszelkie niuanse i prośby, nawet te niestandardowe.

Co nas wyróżnia:

 • W miarę możliwości staramy się dodać do programu atrakcje związane z branżą klienta;
 • Oferty wyjazdów dla firm tworzymy na zamówienie, wedle indywidualnych potrzeb klienta;
 • Cechuje nas pełen profesjonalizm, a jednocześnie otwartość na pomysły klienta;
 • Za całość wystawiamy fakturę.
prev next