Białowieża i szlak tatarski 4 dni
Podlasie to jeden z najbardziej dziewiczych i najmniej zagospodarowanych przez człowieka regionów Polski – z wieloma rezerwatami przyrody, jeziorami, rzekami, lasami, łąkami. To właśnie ta okolica jest schronieniem dla wielu gatunków zwierząt i roślin, których nie sposób spotkać w żadnym innym zakątku kraju.
Sercem Podlasia jest Puszcza Białowieska, która rozciąga się tu od ponad pięciu wieków. Szlak tatarski to jeden z najbardziej malowniczych szklaków turystycznych w tym regionie. Podążając nim i innymi, zachwycającymi ścieżkami, spędzimy 4 dni, podczas których zbliżymy się do natury, odetchniemy od zgiełku miasta i zyskamy niepowtarzalne wspomnienia.
Galeria
Program ramowy
Dzień 1. Drohiczyn, rejs po Bugu i Święta Góra w Grabarce
Rano podstawiamy komfortowy autokar w wyznaczone przez Państwa miejsce i wyruszamy w kierunku Drohiczyna. Ta malownicza, położona nad brzegiem Bugu miejscowość, stanowi historyczną stolicę Podlasia. Przechadzając się po okolicy, zwiedzamy najważniejsze zabytki i podziwiamy lokalną przyrodę. Następnie wybieramy się na rejs po Bugu.
Ostatnią atrakcją tego dnia jest Święta Góra w Grabarce. Jest to niezwykle ważne miejsce dla wyznawców prawosławia – nazywa się je “prawosławną Częstochową“. Oprócz miejsca kultu religijnego, Święta Góra stanowi także wyjątkowo malownicze i nastrojowe miejsce.
Autokarem jedziemy do miejsca zakwaterowania (w okolicach Puszczy Białowieskiej), gdzie czeka na nas obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2. Białowieża i spotkanie z żubrami
Po śniadaniu wyruszamy do Białowieży – osady położonej na terenie Puszczy Białowieskiej. Przewodnik zapozna nas z pochodzącymi z XIX i XX wieku zabytkami okolicy, a następnie wybierze się z nami na spacer po Białowieskim Parku Narodowym – ostatnim lasem nizinnym w Europie.
W trakcie spaceru odwiedzamy Rezerwat Pokazowy Żubrów – jedną z największych atrakcji Białowieży oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne – najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych.
Po zakończeniu spaceru wracamy do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg. Wieczorem spotykamy się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami, gdzie mamy szansę lepiej się poznać i pobawić przy muzyce na żywo.
Dzień 3. Wycieczka Szlakiem Tatarskim i zwiedzanie Białegostoku
Posilamy się pożywnym śniadaniem i autokarem wyruszamy na wycieczkę Szlakiem Tatarskim. Zatrzymujemy się w miejscowościach Bohoniki i Kruszyniany, które słyną z pięknych drewnianych meczetów, wzniesionych przez wyznawców islamu.
Następnie udajemy się do Białegostoku – obecnej stolicy Podlasia. Jego kultura i zabudowa od wieków tworzone były przez różne religie i narodowości. Dzięki temu miasto zachwyca swoją różnorodnością. Na uwagę zasługuje również duża ilość terenów zielonych. Aż 1/3 powierzchni Białegostoku to parki, skwery i lasy.
Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4. Trykocin i Europejska Wieś Bociana
Po śniadaniu opuszczamy miejsce zakwaterowania i ruszamy w drogę do Trykocina. Jest to wyjątkowo malownicza, zaciszna miejscowość, położona na lewym brzegu Narwi. Trykocin jest najstarszym zespołem urbanistycznym na Podlasiu, zabudowanym w sposób typowy dla miasteczek żydowskich. Na miejscu zwiedzamy m.in. Muzeum Kultury Żydowskiej i zbiorowy grób Żydów Tykocińskich.
W drodze powrotnej do domu zatrzymamy się w Pentowie – Europejskiej Wsi Bociana. Wejdziemy na wieżę widokową, z której podziwiać można panoramę okolicy i liczne bocianie gniazda.
W godzinach wieczornych wracamy na miejsce zbiórki.
INNE WARIANTY PROGRAMU
- Turystyczny spływ kajakowy
- Skansen “Siodło Budy”
CENA ZAWIERA:
- Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (TV+DVD, WC, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa) w obie strony
- Opłaty drogowe i parkingowe
- Opiekę licencjonowanego pilota
- Usługi przewodnickie
- Organizację ogniska z kiełbaskami
- Zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach z łazienkami
- Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
- Ubezpieczenie NNW
- Podatek VAT
CENA NIE ZAWIERA:
- Dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń: Kosztów Rezygnacji i Chorób Przewlekłych
- Wydatków własnych, ofiar w obiektach sakralnych, dobrowolnych napiwków
- Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (orientacyjna kwota ok. 50 PLN/os.)
NASZYM ZDANIEM
Wycieczka na Podlasie to niepowtarzalna okazja do spotkania z zabytkami innych kultur, narodów i religii. W ciągu 4 dni mamy możliwość poznania obiektów wzniesionych przez Żydow, Katolików, Prawosławnych czy Muzułmanów. Duża część wycieczki opiera się na kontakcie z naturą i dziewiczą przyrodą regionu, której piękno doceniane jest na całym świecie.
Cena powyższej wycieczki została skalkulowana dla grup liczących minimum 45 pełnopłatnych uczestników, wyjazdu z centrum Polski i przy założeniu realizacji standardowego programu. Zmiana ilości osób, świadczeń, programu, miejsca wyjazdu etc. może wpłynąć na cenę wycieczki.