Trójmiasto 4 dni

Nie sposób opisać wszystkie zalety i wymienić wszystkie atrakcje Trójmiasta i okolic w kilku zdaniach. Jest to rejon, który zachwyca z jednej strony cudną przyrodą, z drugiej zaś słynnymi zabytkami. Nie brakuje także obiektów sakralnych czy miejsc zadumy, takich jak Westerplatte i oczywiście pięknych, nadbałtyckich plaż. Podczas czterodniowej wycieczki na północ Polski odwiedzamy nie tylko Gdańsk, Gdynię i Sopot, ale także miasto Kopernika, najsłynniejszy zamek krzyżacki i najgłębszą polską depresję. Do wszystkich miejsc dojeżdżamy wygodnym autokarem, by udać się na niespieszne spacery po pięknych i historycznych okolicach.

Program ramowy

Dzień 1. Zwiedzanie Torunia

W godzinach porannych gromadzimy się w wybranym miejscu i wygodnym autokarem jedziemy w kierunku Mierzei Wiślanej, gdzie będziemy mieszkać przez najbliższe dni. Miejsce naszego zakwaterowania ulokowane jest w Jantarze lub okolicach. Od noclegu dzieli nas zaledwie 15 minut spacerem do pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży.

Zanim jednak dotrzemy do miejsca zakwaterowania, zatrzymujemy się w mieście pierników i Mikołaja Kopernika – w Toruniu.

Wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzamy magiczne, toruńskie Stare Miasto, które 1997 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Możemy też skorzystać z czasu wolnego, by rozsmakować się w najlepszych, polskich piernikach i chłonąć cudowną atmosferę miasta.

Po wizycie w Toruniu jedziemy w kierunku Mierzei Wiślanej, by zakwaterować się w ośrodku i udać na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień 2. Wizyta w Trójmieście – Gdynia, Sopot, Gdańsk, Westerplatte

Po śniadaniu jedziemy autokarem na wycieczkę do Trójmiasta. Zaczynamy od Gdyni. Wraz z przewodnikiem odwiedzamy okręt ORP Błyskawica – wielozadaniowy, szybki okręt, który wprowadzono do Marynarki Wojennej w 1937 roku (jako jeden z dwóch okrętów tego typu). Następnie udajemy się do Akwarium Morskiego, w którym możemy obserwować piranie, ryby tropikalne, ogromne żółwie i wiele innych stworzeń morskich.

Po wizycie w Gdyni ruszamy do Sopotu. Spacerujemy po głównym deptaku – słynnym „Monciaku” (deptak Bohaterów Monte Cassino) i dochodzimy do najbardziej znanego, polskiego molo, na które oczywiście wchodzimy.

Po spacerze na molo jedziemy do Gdańska. W towarzystwie przewodnika zwiedzamy Stare Miasto. Podziwiamy piękny Ratusz Staromiejski, zabytkowe i kolorowe kamienice, przechodzimy Zieloną i Złotą Bramą, docieramy do Wielkiego Młyna, słynnego żurawia oraz Fontanny Neptuna. Odwiedzimy też Bazylikę Mariacką, której budynek stanowi największą na świecie świątynię wybudowaną z cegły.

Na koniec zwiedzania udajemy się do Westerplatte, gdzie przewodnik przybliża nam historię początków II wojny światowej.

Wracamy na obiadokolację i nocleg do miejsca zakwaterowania.

Dzień 3. Spacer po Fromborku i ognisko przy muzyce na żywo

Jemy śniadanie i jedziemy autokarem do Fromborka – miasta, z którym silnie związany był Mikołaj Kopernik. To tu prowadził bowiem badania, opracowywał teorie i tutaj też zmarł.

Spacerujemy po tym pięknym, uroczym mieście, podziwiając m.in. Wzgórze Katedralne z wieżą Kopernika, Katedrę, Pałac Biskupi czy Wieżę Dzwonną Radziejowskiego.

Po spacerze wracamy do naszego ośrodka – wybieramy drogę przez najgłębszą polską depresję (geograficzną). Po powrocie mamy czas na spokojny spacer po pięknej okolicy oraz chwilę relaksu na plaży.

Po południu czeka na nas obiadokolacja i wspólna zabawa przy ognisku, w akompaniamencie muzyki na żywo. Po wszystkim udajemy się na nocleg.

Dzień 4. Zwiedzanie zamku w Malborku i powrót

Po śniadaniu wymeldowujemy się z ośrodka i jedziemy autokarem do Malborka. Tam odbywamy swoistą podróż do przeszłości, zwiedzając najsłynniejszy w Polsce i jeden z najbardziej znanych zamków krzyżackich w Europie. Jest to potężna budowla z XIII wieku, będąca niegdyś siedzibą samego mistrza zakonu krzyżackiego i jednocześnie niezbity dowód na to, jak prężnie działał jeden z największych zakonów rycerskich na Starym Kontynencie.

W godzinach wieczornych docieramy na miejsce zbiórki.

INNE WARIANTY PROGRAMU

  • Statkiem Po Trawie – rejs kanałem Elbląskim
  • Szymbark
  • Westerplatte
  • Zamek w Gniewie
  • Zwiedzenie Helu
  • Rejs Statkiem po Zatoce Gdańskiej
  • Zamek Golub-Dobrzyń
  • Muzeum II Wojny Światowej
  • Opera Leśna w Sopocie

CENA ZAWIERA:

  • Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (TV+DVD, WC, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa) w obie strony
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • Opiekę licencjonowanego pilota
  • Usługi przewodnickie
  • Organizację ogniska lub grilla z kiełbaskami, przekąskami i muzyką
  • Zakwaterowanie – 3 noclegi w pokojach z łazienkami
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

  • Dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń: Kosztów Rezygnacji i Chorób Przewlekłych
  • Wydatków własnych, ofiar w obiektach sakralnych, dobrowolnych napiwków
  • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (orientacyjna cena biletów ulgowych to 60-70 PLN)

NASZYM ZDANIEM

Trójmiasto i okolice to region bogaty kulturowo, historycznie i przyrodniczo. Spośród wszystkich miejsc wartych odwiedzenia wybieramy te najciekawsze, najbardziej charakterystyczne – wszystko po to, aby wystarczyło nam czasu i sił na spokojne spacery, rozmowy, możliwość oddania się zadumie czy napicia w spokoju rozgrzewającej kawy. Jeśli macie Pastwo inne pomysły czy zainteresowania, chętnie dopasujemy program naszej wycieczki do Państwa potrzeb i możliwości.

Cena powyższej wycieczki została skalkulowana dla grup liczących minimum 45 pełnopłatnych uczestników, wyjazdu z centrum Polski i przy założeniu realizacji standardowego programu. Zmiana ilości osób, świadczeń, programu, miejsca wyjazdu etc. może wpłynąć na cenę wycieczki.